baner

Porady medyczne

TESTY ALERGICZNE Z KRWI

Badania wskazują, że 25% naszego społeczeństwa to alergicy. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że i Ty należysz to tej grupy. 

NIE LEKCEWAŻ OBJAWÓW ALERGII, ponieważ nie leczona:

obniża odporność organizmu, zwiększa skłonność do infekcji, wzmaga powikłania po infekcji, może prowadzić do uciążliwej astmy oskrzelowej, a ta z kolei może doprowadzić do przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Pierwsze objawy alergii mogą wystąpić w każdym wieku, także u osób dorosłych. W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej skonsultować się z lekarzem alergologiem, który za pomocą odpowiednich badań ustali charakter i przyczynę alergii.

WSZYSTKO O NADCIŚNIENIU TĘTNICZYM

Co to jest nadciśnienie tętnicze?

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą układu krążenia manifestującą się wartościami ciśnienia równymi  i wyższymi od 140/90 mm Hg. Należy do chorób cywilizacyjnych i dotyczy ok. 45% wszystkich mieszkańców Europy.

NADCIŚNIENIE TĘTNICZNIE A CHOROBY NEREK

W praktyce klinicznej obserwujemy, iż  znaczny odsetek pacjentów z chorobami nerek cierpi również na nadciśnienie tętnicze. Z drugiej strony wśród głównych przyczyn (obok cukrzycy i kłębuszkowego zapalenia nerek) prowadzących do przewlekłej choroby nerek (PChN) wymienia się nadciśnienie tętnicze.

ZAĆMA - ZŁODZIEJ WZROKU

W ostatnich latach zaćma uważana jest przez specjalistów za chorobę cywilizacyjną. Nie jest już chorobą jedynie osób starszych, często jej początki można zaobserwować u coraz młodszych osób, nawet tych po 40. roku życia. Jest to główna przyczyna ślepoty na świecie, rocznie dotkniętych tą chorobą jest około 17 milionów osób. Jedyną skuteczną metodą walki z zaćmą jest jej operacja. Dzięki nowoczesnej medycynie już w kilka minut można odzyskać prawidłową ostrość wzroku.

Wirus HCV - cichy zabójca

Wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C). Myślisz, że ten problem Cię nie dotyczy?