baner

Szczepienie przeciw KZM – kleszczowe zapalene mózgu (szczepionka FSME-IMMUN)

 

Zaszczep się przeciwko KZM! W pakiecie taniej.

  • 1 dawaka szczepionki przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu - cena 140zł  (kwalifikacje lekarza wraz z wykonaniem szczepienia).
  • Pakiet (3 dawki) dla uzyskania pełniej odporności - cena 350 zł (kwalifikacje i wykonanie 3 szczepień)

Szczepionka FSME – Immun przeznaczona jest dla dzieci powyżej 15 roku życia.

Do zakażeń kleszczowym zapaleniem mózgu najczęściej dochodzi w okresie aktywności kleszczy, czyli od marca do listopada. Wzrost liczby zachorowań obserwuje się zwłaszcza po łagodnej zimie i podczas wilgotnego lata. W naszym centrum dostępne są odpłatne szczepionki ochronne przeciwko KZM czyli kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Co należy wiedzieć o kleszczach?

 

DAWKOWANIE

Domięśniowo. Szczepionkę należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Szczepienie składa się z 3 dawek. Pierwszą dawkę podaje się w dniu dowolnym, następną po 1-3 miesiącach. Jeżeli konieczne jest szybkie uzyskanie odpowiedzi immunologicznej drugą dawkę można podać po 2 tygodniach po pierwszej dawce. Trzecią dawkę podaje się w ciągu 5-12 miesięcy po drugim szczepieniu. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka FSME-IMMUN nie powinna być podawana osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.

Cena badania: 140 -350