A A A
baner

Badania RTG

Badanie radiologiczne (RTG) to popularne, nieinwazyjne, bezbolesne badanie, podczas którego prześwietla się daną część ciała Pacjenta promieniami rentegenowskimi (X). Badanie to wykorzystuje różnice w pochłanianiu (absorpcji) promieniowania rentgenowskiego przez poszczególne struktury ciała. Badania RTG mają szczególne zastosowanie w diagnostyce chorób płuc, serca i układu kostno-stawowego.

W naszym Centrum dysponujemy nowoczesnym, wysokiej klasy, cyfrowym aparatem rentgenowskim. Dzięki temu jakość wykonywanych badań i wygoda Pacjentów jest nieporównywalnie wyższa. Cyfrowe RTG pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazu niż tradycyjny, analogowy aparat RTG. Zapis cyfrowy umożliwia obrabianie komputerowe zdjęć – powiększanie, przybliżanie, obracanie, kontrastowanie. Zamiast dużych, nieporęcznych klisz RTG Pacjenci otrzymują zdjęcia zapisanie na płycie CD.

Jako że RTG nie jest obojętne dla zdrowia Pacjenta, ze względów bezpieczeństwa wykonywane jest wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego. Dotyczy to także świadczeń wykonywanych w trybie komercyjnym. Pacjent może uzyskać niezbędne skierowanie w trakcie kwalifikacji lekarskiej poprzedzającej badanie.

Badania RTG wykonywane w naszym wrocławskim Centrum opisywane są przez lekarzy radiologów posiadających wieloletnie doświadczenie w diagnostyce obrazowej.

Do pobrania>>> zgoda opiekuna na świadczenie usług medycznych (w obecności innej/upoważnionej/ osoby dorosłej)