baner

Zabiegi okulistyczne

Oferujemy specjalistyczne zabiegi okulistyczne wykonywane w komfortowych warunkach ambulatoryjnych. Konsultacje, leczenie i czynności operacyjne przeprowadzane są przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny – uznanych specjalistów chorób oczu. Centrum dysponuje nową salą zabiegową oraz wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym i zabiegowym pozwalającym osiągać doskonałe efekty.

 

Usuwanie zaćmy

ODZYSKAJ OSTROŚĆ WIDZENIA W 20 MINUT

Zobacz jakie to proste!

Zaćma (inaczej katarakta) jest postępującą chorobą oczu, bardzo często towarzyszącą naturalnym procesom starzenia. Jej charakter polega na postępującym, częściowym lub całkowitym, zmętnieniu soczewki.  Skutkiem tego dochodzi do znacznego pogorszenia widzenia, a nawet całkowitej utraty wzroku. Zabieg operacyjny jest jedyną skuteczną formą leczenia zaćmy.

Przebieg operacji
Operacja przeprowadzana jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Środek znieczulający wstrzykuje się w okolicę gałki ocznej. Doświadczony lekarz, metodą fakoemulsyfikacji, dokonuje rozdrobnienia ultradźwiękami zmętniałej soczewki i zastąpienia jej soczewką sztuczną. Całkowity czas zabiegu wynosi ok. 15 – 20 minut. Zastosowanie małego nacięcia pozwala na szybką rehabilitację wzrokową.

Zalety metody fakoemulsyfikacji:

  • niewielkie (ok. trzymilimetrowe) cięcia, przez które lekarz okulista wprowadza końcówkę fakoemulsyfikatora, a następnie implantuje sztuczną soczewkę;
  • bezszwowość rany operacyjnej, która uszczelnia się sama pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego;
  • alternatywna możliwość zastosowania znieczulenia kroplowego;
  • kilkunastominutowy czas trwania zabiegu;
  • brak konieczności hospitalizacji Pacjenta;
  • szybka rekonwalescencja;
  • zminimalizowane ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Po zabiegu usunięcia zaćmy należy:

  • przez kilka dni bezpośrednio po operacji, unikać większych wysiłków fizycznych;
  • kontrolować – u lekarza operującego – proces gojenia;
  • bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich i regularnie stosować przepisane lekarstwa.

Zabiegi usuwania zaćmy wykonuje dr n. med. Marek Szaliński.
Przy zabiegu asystuje doświadczony lekarz anestezjolog.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cenową zabiegów okulistycznych.

 Ulotka „Usuwanie zaćmy” – POBIERZ PDF

Zabieg w obrębie powiek

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Technika i czas zabiegu każdorazowo zależy od rodzaju schorzenia. Celem operacji jest przywrócenie prawidłowej anatomii oraz funkcjonowania powiek. Zabieg wymaga założenia szwów, które usuwane są po 7 do 10 dni. Pacjent powinien liczyć się także z kilkugodzinną obecnością opatrunku uciskowego, który ma zmniejszyć obrzęk i krwawienie.

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cenową zabiegów okulistycznych.

Zabieg w obrębie spojówek

Przebieg operacji

Technika mikroskopu operacyjnego i czas zabiegu dostosowywane są każdorazowo do rodzaju schorzenia. Zabieg – przeprowadzany w znieczuleniu – zwykle polega na wycięciu nieprawidłowych tkanek i założeniu rozpuszczalnych szwów. Finalnie zakładana jest maść a na powieki opatrunek. Remedium na nawracające skrzydliki jest przeszczep spojówki, pobieranej z tego samego lub drugiego oka. Zaaplikowanie maści i założenie opatrunku kończy procedurę zabiegu.

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cenową zabiegów okulistycznych.

Drobne zabiegi amubulatoryjne