A A A
baner

O firmie

Witamy w Dolnośląskim Centrum Medycznym DOLMED S.A., największej we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku wielospecjalistycznej instytucji lecznictwa otwartego.

DCM DOLMED S.A. zapewnia szeroki wachlarz podstawowych i specjalistycznych świadczeń medycznych w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia oraz komercyjnie (odpłatnie), na życzenie Pacjenta.

Zakres usług obejmuje m.in.:

 • POZ (podstawowa opieka zdrowotna) lekarzy internistów, pediatrów, pielęgniarek, położnych
 • konsultacje uznanych specjalistów
 • usługi w zakresie medycyny pracy
 • pracownie diagnostyki obrazowej: nowoczesna pracownia RTG, USG, EKG,  wideorektoskopia, spirometria, audiometria;
 • laboratorium analityczne, legitymujące się międzynarodowymi certyfikatami jakości
 • zabiegi z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu medycznego, m.in. usuwanie zaćmy, zabiegi proktologiczne w trybie ambulatoryjnym
 • profilaktyka zdrowotna: bezpłatny program profilaktyki raka piersi (mammografia), bezpłatny program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia) oraz szeroka gamma Bilansów Zdrowia – pakietów badań laboratoryjnych i diagnostycznych
 • organizacja szczepień ochronnych dla osób indywidualnych i firm

Na terenie Centrum znajdują się również:

 • apteka (parter)
 • parking
 • bufet z dostępem do internetu (I piętro)

Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED S.A. funkcjonuje na rynku usług medycznych od 1977 roku. Siedziba naszej firmy mieści się w futurystycznym budynku przy ul. Legnickiej 40 we Wrocławiu. Ze względu na niezwykłą architekturę, we wnętrzach budynku nakręcono niektóre sceny z Pana Kleksa w Kosmosie oraz program popularnonaukowy Sonda.

 

Firma posiada także 2 filie świadczące usługi medyczne w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w: Miękini oraz w ośrodku w Lutyni, który otrzymał II miejsce w konkursie Dolnośląska Budowa Roku 2010-2011 w kategorii Budynki Użyteczności Publicznej.

Od początku swej działalności, zmieniając i udoskonalając zarówno zakres jak i formę działania, DCM DOLMED S.A. jest jednym z niekwestionowanych liderów rynku usług medycznych. Zyskał markę kojarzoną z nowoczesnością, dobrą organizacją pracy, rzetelnością i profesjonalizmem udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Aktualnie firma jest wieloprofilową, w pełni skomputeryzowaną przychodnią, zatrudniającą około 200 osób, w tym ponad 90 lekarzy różnych specjalności. Z naszych usług korzysta rocznie, w różnym zakresie, ponad 150 tysięcy pacjentów, głównie mieszkańców aglomeracji wrocławskiej.

Zawsze i we wszystkich prowadzonych przez nas działaniach staramy się w praktyce realizować nasze motto:

Bliżej Twojego Zdrowia

Nieprzerwanie doskonalimy i poszerzamy ofertę dostępnych w DCM DOLMED S.A. usług tak, aby naszym Pacjentom zapewnić możliwie najszerszą i najbardziej profesjonalną opiekę medyczną.

___________________________________________________________________________________________

 

Informacje:

Informacja o zastosowanych w latach 2019 – 2020 środkach poprawy efektywności energetycznej.