A A A
baner

Pakiet markery nowotworowe mężczyźni

8 badań laboratoryjnych – cena pakietu 260 zł –  dostępne również w rejestracji online

Profil markery nowotworowe zawiera zestaw badań , które znajdują zastosowanie w monitorowaniu chorób onkologicznych, a jednocześnie mogą stanowić pomocne narzędzie w wykrywaniu chorób nowotworowych i stanów zapalnych. Badania te opierają się na oznaczeniu w surowicy krwi markerów nowotworowych. Poziom markerów zazwyczaj jest znacznie podwyższony u osób , które maja już rozpoznany proces nowotworowy i służą do monitorowania przebiegu choroby . Mogą byś również  podwyższone w różnych stanach zapalnych i chorobach nienowotworowych.

Pamiętaj! Bez oceny stanu klinicznego i wyników innych badań, pakiet onkologiczny nie przesądza o obecności lub nieobecności choroby nowotworowej u badanego i jego interpretacja powinna odbyć się w gabinecie lekarskim.

Specjalnie dobrany zestaw badań w markery nowotworowe mężczyźni zawiera:

Morfologia krwi 5D Ilościowa i jakościowa analiza krwi białych i czerwonych krwinek oraz płytek krwi
LDH Enzym związany między innymi z ch. wątroby i dróg żółciowych oraz toksycznym uszkodzeniu wątroby
PSA całkowite marker gruczołu sterczowego
PSA wolne Frakcja PSA służąca do oceny przerostu gruczołu sterczowego lub zmiany nowotworowej (poprzez ocena stosunku PSA całkowitego do wolnego PSA)
CEA (antygen karcinoembrionalny) w diagnostyce, prognozowaniu i monitorowaniu leczenia raka
AFP (alfa fetoproteina) Marker zarodkowy nowotworu jąder
CA 19-9 Marker nowotworowy  raka trzustki, dróg wątrobowo-żółciowych oraz jelita  grubego i odbytnicy, przydatny w diagnostyce i monitorowaniu efektu leczenia
Kalprotektyna – jakościowo w diagnostyce i różnicowaniu stanów zapalnych jelit i przewodu pokarmowego

 

Przygotowanie do badania: nie wymaga bycia na czczo. W przypadku badania PSA nie wykonywać badania po badaniu palpacyjnym lub USG gruczołu krokowego. Dostarczyć próbkę kału na oznaczenie kalprotektyny.

Czas oczekiwania na wyniki: tego samego dnia ( bez kalprotektyny ) czas oczekiwania na kalprotektynę wynik do 10 dni roboczych

Laboratorium czynne od 6:30

Cena badania: 260 zł.