A A A
baner

E-recepty – informacja

Szanowni Państwo, od dnia 01.01.2020 roku funkcjonuje w Polsce e-recepta, dająca szereg możliwości ułatwiających życie Pacjentom i zmniejszających obciążenie lekarzy przy przepisywaniu leków. Jedną z tych możliwości jest wypisywanie recept tzw. 365-dniowych. Recepta 365-dniowa pozwala na wypisanie leków do stosowania nawet przez 12 miesięcy i pozwala na jej częściową realizację poprzez wykupywanie leków w miarę kończących się opakowań. Jedynym zastrzeżeniem jest konieczność jej realizacji w jednej aptece.
Jeżeli Państwo stosujecie przewlekle leki, prosimy o zlecanie ich w ilościach zapewniających minimum 3-miesięczne stosowanie. Nie będziecie Państwo musieli tak często składać nowych zapotrzebowań, przy częściowej realizacji będziecie się posługiwać tym samym kodem dostępu (PIN-em), zaś lekarze DCM DOLMED zamiast wypisywać kolejne recepty będą mogli przyjąć dodatkowych pacjentów.
Jeżeli w trakcie realizowania recepty dojdzie do zmiany leków, w żaden sposób nie jesteście Państwo zobowiązani do jej realizacji w całości.
Serdecznie prosimy o korzystanie z tej formy ordynacji leków.