A A A
baner

Oficjalne otwarcie nowego CDO Dolmed

Dzisiaj świętowaliśmy oficjalne otwarcie Nowego Centrum Diagnostyki Obrazowej Dolmed z nowymi pracowniami tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski , Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Marcin Krzyżanowski i Zarząd DCM Dolmed S.A. tj. Prezes Piotr Wiczkowski i Wiceprezes Marcin Lerner oraz Przewodnicząca Komisji Zakładowej Danuta Nowicka-Kasprzyszak.

Pracownie TK i RM wyposażone są w nowoczesny sprzęt firmy General Electric (GE):

  • Rezonans magnetyczny z tunelem otwartym z obu stron o średnicy 70cm, z udźwigiem aż do 227 kg, regulowanym natężeniem oświetlenia i wentylacją w tunelu oraz skutecznym systemem redukcji hałasu.

  • Tomograf komputerowy z otworem o średnicy 70 cm i udźwigiem do 227 kg, z wysoką prędkość skanowania (dzięki czemu badanie trwa krócej) i ograniczonymi dawkami promieniowania (aż do 40 %)


Stworzenie nowego Centrum Diagnostyki Obrazowej z nowymi usługami rezonansu i tomografu wpisuje się w strategię rozwoju naszej firmy. W tym obszarze widzimy potencjał i planujemy go sukcesywnie rozwijać. Chcemy zapewnić naszym Pacjentom kompleksową i profesjonalną opiekę medyczną - powiedział Piotr Wiczkowski, Prezes Zarządu.

Dążymy do najwyższych standardów obsługi, chcąc zapewnić pacjentom jak najszybszy odbiór wyników tj. opisu badań z rezonansu i tomografu do 48 godzin – powiedział Marcin Lerner, Wiceprezes Zarządu.