A A A
baner

Pomoc medyczna dla Obywateli Ukrainy

Przychodnia Dolmed uruchamia pomoc medyczną dla Obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji. Pomocy udzielamy Obywatelom Ukrainy, którzy zgłoszą się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego dla dzieci i dorosłych.
W przypadku problemów zdrowotnych prosimy o kontakt z placówką:
telefonicznie na numer 71 777 11 77 lub osobiście w rejestracji.
Każdy Ukrainy, który posiada zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r., w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy. Świadczenia udzielone obywatelom Ukrainy rozliczy Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia dodatkowo uruchomiło obsługę w języku ukraińskim na Teleplatformie Pierwszego Kontaktu. Dzwoniąc pod numer 800 137 200 każdy obywatel Ukrainy, który przybył do Polski w obawie przed rosyjską agresją, uzyska konsultację lekarską w ojczystym języku.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 następnego dnia, w soboty i niedziele oraz inne dni ustawowo wolne od pracy, w godzinach od 8:00 do 8:00 następnego dnia.
________________________________________________________________________________________________________________________________

Телеплатформа першого контакту - 800 137 200
Починаючи з сьогоднішнього дня, у нічний час, на вихідних і в свята, тобто тоді, коли не працюють заклади первинної медичної допомоги, ви отримаєте професійну медичну допомогу по телефону. Для цього зателефонуйте на Телеплатформу за номером 800 137 200 або заповніть формуляр.

У рамках Телеплатформи першого контакту ви отримаєте:

медичну консультацію
електронний рецепт
електронне направлення до лікаря
електронний лікарняний
направлення на тест на SARS-COV-2
Телеплатформа першого контакту доступна:з понеділка до п’ятниці з 18:00 до 8:00 наступного дня

по суботах і неділях та в інші дні, які за законодавством є вихідними, з 8:00 до 8:00 наступного дня