A A A
baner

Tydzień Godnego Porodu

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania w Dolmedzie w ramach Tygodnia Godnego Porodu, który ma miejsce z inicjatywy Fundacji Rodzić po Ludzku.
Niech w tym czasie wszyscy mówią o tym, że nieprzerwany pierwszy kontakt skóra do skóry jest ważniejszy niż informacja o wadze i długości dziecka
❗️ Wspólnie zadbajmy o to, żeby pierwszy kontakt był NIEZAKŁÓCONY. Taki będzie motyw przewodni tegorocznego Tygodnia Godnego Porodu.

Zapraszamy kobiety w ciąży i ich osoby do udziału w spotkaniu „O wadze pierwszego kontaktu”. Przedstawimy prezentację opracowaną przez specjalistki opieki okołoporodowej Fundacji Rodzić po Ludzku, w której dowiesz się m.in.:
🟣 jakie są Twoje prawa okołoporodowe
🟣 co jest najważniejsze w planie porodu
🟣 czym jest pierwszy kontakt
🟣 i jak zadbać o pierwszy kontakt podczas porodu w szpitalu.Chcemy, żeby kobiety i ich bliscy przygotowujący się do porodu wyszli z lokalnych spotkań zainspirowani, wzmocnieni i lepiej przygotowani na przyjęcie dziecka. 🤝Już dzisiaj zarezerwuj sobie czas na 🆓BEZPŁATNE 2️⃣ spotkania “O wadze pierwszego kontaktu” w ramach #TydzieńGodnegoPorodu
Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny #AktywniObywateleGranty
____________________________________________

👇Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:
📩 rezerwacja@dolmed.pl
📝W mailu podaj: swoje imię i numer telefonu (do potwierdzenia rezerwacji) oraz podaj liczbę uczestników np. Ty i partner tj . “2 osoby”
❗️ Pamiętaj żeby wpisać datę spotkania, w którym chcesz wziąć udział.
❗️ Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
_____________________________________________

📅 15.05.2023

✅14.00-15.00 💬Pierwsze trudności w karmieniu piersią okiem Doradcy Laktacyjnego.
👩‍💼Prowadzi Kamila Łabędź – magister położnictwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Na co dzień pracuje jako położna środowiskowa pomagając młodym rodzicom wchodzić w pierwsze dni rodzicielstwa. Holistycznie podchodzi opieki nad kobietami i ich rodzinami.

✅15.00-16.00 💬 W oczekiwaniu na miłość – warsztaty dla Rodziców
👩‍💼Prowadzi Katarzyna Sztucka – logopeda, neurologopeda. Ukończyła Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Logopedii i Medialnej Emisji Głosu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w zakresie logopedii i neurologopedii.
Od kilku lat pracuje w poradni rehabilitacyjnej dla dzieci zajmując się diagnozą i terapią niemowląt oraz dzieci do 3 roku życia.
___________________________________________________

📅 18.05.2023

✅12.00-13.00 💬 Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego w ciąży
👩‍💼Prowadzi Iga Daniszewska – Jarząb – fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka uroginekologiczna (akredytacja PTUG), certyfikowana trenerka metody BeBo®, instruktorka Nordic Walking i Pilates. Specjalizuje się w fizjoterapii kobiet w każdym wieku, a w kręgu jej zainteresowań znajduje się uroginekologia, w której nieustająco kształci się i zdobywa wiedzę.Na co dzień zajmuje się usprawnianiem kobiet w ciąży i połogu (nietrzymanie moczu, rozejście mięśni prostych brzucha, terapia blizn po CC/nacięciu krocza, obniżenie narządów rodnych, bóle w obrębie miednicy, ból podczas współżycia, przygotowanie do porodu)

✅13.30-14.30 Prezentacja Fundacji Rodzić po Ludzku „O wadze pierwszego kontaktu”

✅14.30-15.30 💬 Dlaczego kontakt skóra do skóry odgrywa tak ważną rolę w powodzeniu laktacji?
👩‍💼Prowadzi Dalila Zaczkowicz – jest położną z prawie 20-letnim doświadczeniem w pracy z kobietami w ciąży, „świeżo upieczonymi” rodzicami i z noworodkiem. Posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego od 2009 roku, a w roku 2021 uzyskała ponowną recertyfikację. Jest również dyplomowaną opiekunką dziecięcą.
Bardzo lubi swoją pracę, angażuję się emocjonalnie we wspieranie młodych rodziców w przygotowaniach do przyjścia na świat nowego członka rodziny, w opiece nad noworodkiem oraz w problemach laktacyjnych.

✅15.30-16.30 💬Pierwsze przytulenie- czyli o istocie kontaktu skora do skory. Sala porodowa – gdzie teoria spotyka się z praktyką.
👩‍💼Prowadzi Marta Bryś – magister położnictwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Jest położną pracującą na Sali Porodowej, której wielką pasją jest spełnianie marzeń kobiet o dobrym porodzie. Uwielbia tematykę laktacyjną, jest Edukatorem ds laktacji. Utożsamia się z rodzicielstwo bliskości. Pokaż mniej