A A A
baner

Operacja palca zatrzaskującego/strzelającego

„Palec zatrzaskujący” to potoczna nazwa zaciskającego zapalenia pochewki ścięgna (tenosynovitis). Istotą choroby jest zwężenie anatomicznego kanału wytworzonego przez system więzadeł dla gładkiego przemieszczania się ścięgien zginaczy palców. Niekiedy przyczyną może być patologiczne powiększenie się (tj. guzek) w obrębie w/w ścięgien.

Objawami początkowej fazy choroby może być uczucie dyskomfortu w dystalnej części dłoni nasilające się przy próbie zgięcia palca i bolesność uciskowa w tej okolicy. W zaawansowanej postaci dochodzi do „blokowania” palca w pozycji zgięciowej bez możliwości jego wyprostowania.

Leczenie wczesnych postaci choroby można rozpocząć od podania miejscowo steroidów w okolice zapalnie zmienionej pochewki i ścięgna. W przypadku nawrotu dolegliwości jedynym rozwiązaniem pozostaje zabieg operacyjny. Jego celem jest przecięcie patologicznie zmienionego troczka (pochewki zginaczy) i przywróceniu warunków do gładkiego przesuwu ścięgien zginaczy placów.

Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjent po zabiegu udaje się do domu. W okresie pooperacyjnym wymagana jest dbałość  o całość i higienę opatrunku do czasu zagojenia rany i usunięcia szwów(zwykle 10-14 dni). Po tym okresie zalecane są rehabilitacyjne ćwiczenia usprawniające.

Miejsce wykonywania: Poradnia ortopedyczne dr n. med. Roman Sobolewski.
Koszt operacji palca zatrzaskującego/strzelającego 2 200,00 zł.

Zabiegi wykonujemy po konsultacji i zdiagnozowaniu konkretnego schorzenia przez naszego ortopedę.

Cena badania: 2200 zł.