A A A
baner

Panel molekularny Polycheck® Rekombinanty insekty/CCD

Polycheck® Insekty/CCD

Panel Insekty/CCD oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 5 najważniejszych alergenów jadów owadów oraz wobec rekombinowanej molekuły jadu osy rVes v 5. Badanie jest bezpieczne – nie naraża pacjenta na silną reakcję alergiczną, która może wystąpić w przypadku testu prowokacji jadem tych owadów. Na teście znajdują się także alergeny komara, meszki i szerszenia. Dodatkowo test zawiera marker CCD*.

*CCD to determinanty węglowodanowe, które mogą inicjować wytwarzanie przeciwciał E (IgE). Same nie mają znaczenia klinicznego, jednak występują w wielu alergenach: jadach pszczoły, osy, pyłkach traw czy lateksie, i mogą być odpowiedzialne za dodatnie wyniki dla tych alergenów.

Ves v 5 – antygen 5, alergen osy o wysokim stopniu swoistości. W celu zwiększenia czułości diagnostyki uczulenia na jad osy warto oznaczać przeciwciała wobec alergenu Ves v 5, ponieważ występuje on w niewielkiej ilości w naturalnym ekstrakcie i przy diagnozowaniu jedynie takim ekstraktem, alergia na osę może zostać niewykryta.

Sprawdź ofertę innych badań alergicznych

Cena badania: 145 zł.