A A A
baner

Alergiczne testy z krwi

Badania wskazują, że 25% naszego społeczeństwa to alergicy. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że i Ty należysz to tej grupy.

NIE LEKCEWAŻ OBJAWÓW ALERGII, ponieważ nie leczona:
obniża odporność organizmu, zwiększa skłonność do infekcji, wzmaga powikłania po infekcji, może prowadzić do uciążliwej astmy oskrzelowej, a ta z kolei może doprowadzić do przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Pierwsze objawy alergii mogą wystąpić w każdym wieku, także u osób dorosłych. W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej skonsultować się z lekarzem alergologiem, który za pomocą odpowiednich badań ustali charakter i przyczynę alergii. Jeśli odczuwasz dolegliwości ze strony układu oddechowego, masz wysypkę, zmiany skórne, zaczerwienione i swędzące oczy - nie zwlekaj i jak najszybciej wykonaj testy alergiczne! Ustalenie alergenu, który nas uczula pozwala odpowiednio postępować, tak by ułatwić nam życie z alergią. Dzięki prawidłowo zastosowanemu leczeniu można szybko uśmierzyć dolegliwości lub znacznie ograniczyć uporczywe objawy alergii.

Zaletą testów przesiewowych jest to, że podczas jednego badania można wykryć swoiste IgE skierowane przeciwko wielu alergenom i zalecane jest szczególnie:

  • u niemowląt i małych dzieci,

  • u osób z chorobami skóry,

  • u pacjentów przyjmujących leki przeciwhistaminowe i przeciwzapalne,

  • u osób z podejrzeniem uczulenia na: jady owadów, sierść kota, leki, lateks czy niektóre pokarmy.


W diagnozowaniu alergii stosuje się m. in. badania z krwi na:

TEST ALEX  (295 alergenów 990zł)

Test Alex to test do molekularnej diagnostyki alergii. Umożliwia zbadanie stężenia przeciwciał IgE wobec 295 alergenów (molekuł i ekstraktów alergenowych). Ułatwia pomiar ilościowy przeciwciał IgE specyficznych wobec dużej liczby alergenów (pyłki traw, chwasty, zboża, przyprawy, pyłki drzew, roztocze, warzywa, orzechy, rośliny strączkowe, owoce , mleko, jaja oraz mięso) przy wykorzystaniu niewielkiej próbki krwi.

W laboratorium DCM Dolmed S.A. wykonujemy test Alex zarówno dzieciom jak i dorosłym. Jest to badanie z krwi, do którego nie trzeba specjalnie się przygotować.

Sprawdź alergeny w TEST ALEX

Wyniki Testu Alex nawet do 24h.

______________________________________________________________________________________________________

testy Polycheck® to nowoczesny system do  ilościowego  oznaczania swoistych przeciwciał  klasy IgE w surowicy krwi pacjentów. Każdy test zawiera indywidualną 5-cio punktową krzywą kalibracyjną, kontrole pozytywne i negatywne. Do wykonania testu wymagana jest mała ilość surowicy.  Wyniki Testów Polycheck do 3 dni.

Panel Polycheck® pediatryczny - 20 (20 alergenów 180zł)

Panel Pediatryczny oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 20 alergenów wziewnych i pokarmowych. Test powstał z połączenia wybranych alergenów z panelu wziewnego i pokarmowego. W składzie znajdują się alergeny, m.in. pyłków drzew i traw, naskórków zwierząt, grzybów i roztoczy oraz orzecha, mleka, jaja i warzyw. Panel pomocny jest w diagnozowaniu najczęstszych alergii wziewnych, pokarmowych oraz w przypadku występowania zmian skórnych niewiadomego pochodzenia.

Sprawdź alergeny w panelu Panel Polycheck® pediatryczny - 20

_________________________________________________________________________________________________________________

Panel Polycheck® wziewny - 20 (20 alergenów 180zł)


Panel Wziewny oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 20 alergenów, m.in. pyłków drzew i traw, naskórków kota, psa, konia, świnki morskiej, chomika i królika oraz grzybów i roztoczy. Panel to zestawienie 20 najważniejszych alergenów wziewnych zawartych w jednym badaniu. Panel pomocny jest w diagnozowaniu najczęstszych alergii wziewnych i w podjęciu decyzji dotyczącej rozpoczęcia immunoterapii.

Sprawdź alergeny w panelu Panel Polycheck® wziewny 20 

Panel Polycheck® wziewny-30 (30 alergenów 200zł)


Panel wziewny-30 oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 30 alergenów, w tym 18 alergenów pyłków roślin oraz 11 alergenów typowych dla środowiska domowego. W swoim składzie zawiera marker CCD*, który pomaga w wykryciu wyników fałszywie dodatnich. Panel to zestawienie 30 najważniejszych alergenów wziewnych. Dedykowany dla pacjentów z podejrzeniem alergii wziewnej, której objawami mogą być katar, zapalenie spojówek, suchy, męczący kaszel, duszności.

*CCD to determinanty węglowodanowe, które mogą inicjować wytwarzanie przeciwciał E (IgE). Same nie mają znaczenia klinicznego, jednak występują w wielu alergenach: jadach pszczoły, osy, pyłkach traw czy lateksie, i mogą być odpowiedzialne za dodatnie wyniki dla tych alergenów.

Sprawdź alergeny w panelu Panel Polycheck® wziewny 30

_________________________________________________________________________________________________________________

Panel Polycheck® pokarmowy-20 (20 alergenów cena 180zł)


Panel Pokarmowy oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 20 alergenów pokarmowych, m.in. warzyw, owoców, orzechów, owoców morza, mleka, jaja, mąki. Panel to zestawienie 20 najważniejszych alergenów stosowanych w diagnozowaniu alergii pokarmowej. Panel pomocny jest w podjęciu decyzji dotyczącej opracowania zalecań dietetycznych.

Sprawdź alergeny w panelu Panel Polycheck® pokarmowy 20

Panel Polycheck® pokarmowy-30 (30 alergenów cena 200zł)

Panel pokarmowy-30 oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 30 alergenów pokarmowych, m.in. różnych warzyw, owoców, orzechów, mięs, owoców morza, mleka i jaja kurzego. W swoim składzie zawiera marker CCD*, który pomaga w wykryciu wyników fałszywie dodatnich. Panel to zestawienie 30 najważniejszych alergenów stosowanych w diagnozowaniu alergii pokarmowej, której objawami mogą być bóle brzucha, wymioty, biegunki lub zaparcia, zmiany skórne. Panel pomocny jest w podjęciu decyzji dotyczącej opracowania zalecań dietetycznych.

*CCD to determinanty węglowodanowe, które mogą inicjować wytwarzanie przeciwciał E (IgE). Same nie mają znaczenia klinicznego, jednak występują w wielu alergenach: jadach pszczoły, osy, pyłkach traw czy lateksie, i mogą być odpowiedzialne za dodatnie wyniki dla tych alergenów.

Sprawdź alergeny w panelu Panel Polycheck® pokarmowy 30 

_____________________________________________________________________________________________________________

Panel Polycheck® atopowy-30 (30 alergenów cena 200zł)

Panel atopowy-30 oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 30 alergenów wziewnych i pokarmowych, m.in. mleka, jaja kurzego, orzecha, poszczególnych owoców, warzyw, pyłków drzew i traw, grzybów i roztoczy, naskórków psa i kota. W jego składzie znajduje się marker CCD*, który pomaga w wykryciu wyników fałszywie dodatnich. Panel ma charakter przesiewowy, obejmując bardzo szeroki zakres alergenów, w tym rozbicie mleka na najbardziej alergizujące białka.

*CCD to determinanty węglowodanowe, które mogą inicjować wytwarzanie przeciwciał E (IgE). Same nie mają znaczenia klinicznego, jednak występują w wielu alergenach: jadach pszczoły, osy, pyłkach traw czy lateksie, i mogą być odpowiedzialne za dodatnie wyniki dla tych alergenów

Sprawdź alergeny w panelu Panel Polycheck® atopowy 30 

________________________________________________________________________________________________________________

Dodatkowo system POLYCHECK posiada możliwość wykonania badań komponentowych najczęstszych alergenów. Diagnostyka molekularna zwana także komponentową to bez wątpienia przyszłość współczesnej alergologii. Daje możliwość wglądu w budowę poszczególnych molekuł alergenowych co wiąże się z większą czułością i swoistością, jest pomocna w postawieniu prawidłowego rozpoznania, a przede wszystkim jest niezbędna przez immunoterapię swoistą.

Panel molekularny Polycheck® Mleko plus gluten (cena 145zł)

Panel Mleko plus gluten oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec ekstraktu mleka (całego alergenu), jego frakcji (białek alergenowych): α-laktoalbuminy, β-laktoglobuliny, kazeiny i BSA oraz glutenu. >>> więcej o tym panelu

________________________________________________________________________________________________________________

Panel molekularny Polycheck® Rekombinanty roztocze (cena 145zł)

Panel Rekombinanty roztocze został stworzony z myślą o pogłębieniu diagnostyki u pacjentów kwalifikowanych do rozpoczęcia immunoterapii na roztocze kurzu domowego. Pomaga w przewidzeniu skuteczności odczulania a następnie w ocenie jego efektów. Panel oznacza stężanie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 2 ekstraktów roztoczy D. farinae i D. pteronyssinus oraz 4 molekuł alergenowych gatunku roztoczy D. pteronyssinus: rDer p 1, rDer p 2, rDer p 10 i rDer p 23. Roztocze kurzu domowego są alergenem wziewnym całorocznym, jednak najsilniejsze objawy alergii na nie pojawiają się w okresie jesienno-zimowym. Objawami alergii na roztocze mogą być duszności, alergiczny nieżyt nosa, świszczący oddech, astma. >>>więcej o tym panelu

Panel molekularny Polycheck® Rekombinanty pyłki(cena 145zł)

Panel Rekombinanty pyłki został stworzony z myślą o pogłębieniu diagnostyki u pacjentów kwalifikowanych do rozpoczęcia immunoterapii na pyłki drzew i traw. Panel oznacza stężanie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 2 ekstraktów alergenowych (całych alergenów) - oczyszczonych alergenów tymotki i brzozy, które są wolne od zakłócającego wynik CCD*. Panel zawiera również 4 rekombinowane molekuły alergenowe (białka budujące alergen) pyłku tymotki łąkowej: rPhl p 1, rPhl p 5, rPhl p 7 i rPhl p 12 oraz 2 rekombinowane molekuły pyłku brzozy: rBet v 1 i rBet v 2. >>>więcej o tym panelu

Panel molekularny Polycheck® Rekombinanty insekty/CCD  (cena 145zł)

Panel Insekty/CCD oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 5 najważniejszych alergenów jadów owadów oraz wobec rekombinowanej molekuły jadu osy rVes v 5. Badanie jest bezpieczne – nie naraża pacjenta na silną reakcję alergiczną, która może wystąpić w przypadku testu prowokacji jadem tych owadów. Na teście znajdują się także alergeny komara, meszki i szerszenia. Dodatkowo test zawiera marker CCD*. >>>więcej o tym panelu

_____________________________________________________________________________________________________________

Czas oczekiwania na wynik: do 5 dni roboczych.