A A A
baner

lek. Łucja Wiciak

Lekarz specjalista z dziedziny alergologii oraz specjalista chorób płuc (pulmonolog) – Łucja Wiciak

Doktor Wiciak pracuje z pasją, lubi i szanuje swoich Pacjentów, zawsze stara się im pomagać zgodnie z najnowszą i najlepszą wiedzą, dlatego stale podnosi swoje kompetencje jako uczestnik kursów, warsztatów i konferencji naukowych. Najmłodsi Pacjenci Pani doktor mają 5 lat.Doktor Łucja specjalizuje się w alergiach pokarmowych, skórnych, atopowych zapaleniach skóry, oraz katarze siennym. Co za tym idzie, wykonuje zabiegi odczulania.

Jakie inne problemy konsultuje i leczy:

  • astma oskrzelowa,
  • choroby płuc takie jak rozedma płuc, POChP – przewlekła obturacyjna choroba płuc,
  • choroby wewnętrzne.

Doktor Łucja Wiciak przyjmuje w naszym centrum w 2 poradniach alergologicznej i pulmonologicznej.

Doktor Łucja Wiciak w ramach poradni alergologicznej wykonuje również odczulanie:

Odczulanie jest jedną z metod leczenia alergii. Proponujemy ją pacjentom, którzy mają dużą ekspozycję na alergen, silnie reagują na kontakt z alergenem i u których leczenie farmakologiczne nie kontroluje objawów. Immunoterapia swoista, nazywana odczulaniem, polega na podawaniu droga iniekcyjną ( podskórnie) bądź podjęzykową odpowiednio przygotowanego alergenu.

Istotą tej metody jest wytworzenie tolerancji na podawany alergen a w związku z tym- zminimalizowania objawów w przypadku kontaktu z alergenem.

Jest to proces długotrwały, trwający 3 do 5 lat. W zależności od metody różna jest częstość wizyt i przyjmowania szczepionki.

W przypadku odczulania iniekcyjnego leczenie wstępne polega na budowaniu dawki i w tym okresie wizyty odbywają się w odstępach 7-14 dni. Po osiągnięciu maksymalnej dawki dla danej szczepionki, spotykamy się w odstępach 4-6 tyg.

Immunoterapia podjęzykowa wiąże się z codziennym przyjmowaniem szczepionki w postaci kropli lub tabletek we własnym zakresie. Pacjent przyjmuje pierwszą dawkę w gabinecie lekarskim a kolejne już w domu.

Immunoterapia swoista jest bardzo korzystną metodą terapeutyczną, poprawiającą komfort życia pacjenta, redukującą objawy alergii i stanowiącą profilaktykę rozwoju chorób, będących często konsekwencją uczulenia, jak astma oskrzelowa.

Cena konsultacji: 240 zł.