A A A
baner

PORADNIA Alergologiczna

Z myślą o naszych Pacjentach, poradnia alergologiczna we Wrocławiu świadczy kompleksową opiekę z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia schorzeń alergicznych. W trosce o Twoje zdrowie, nasi wysoko wykwalifikowani lekarze, skutecznie przeprowadzają terapie schorzeń alergicznych skóry, układu oddechowego i pokarmowego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasi specjaliści w dziedzinie alergologii, zapewnią Ci profesjonalną, kompleksową opiekę oraz trafną diagnozę, a także dobiorą odpowiedni sposób leczenia.

W zakres świadczonych usług poradni wchodzą:

  • konsultacje profesorskie, obejmujące wywiad medyczny, rozpoznanie choroby, zlecenie odpowiednich badań oraz ustalenie indywidualnego programu leczenia;
  • skuteczne leczenie astmy oskrzelowej, katarów alergicznych, wyprysków skóry, zapalenia spojówek oczu oraz alergii pokarmowych;
  • konsultacje medyczne w zakresie zaleceń dotyczących kalendarza pyleń oraz rodzajów alergenów;
  • testy skórne z alergenami wziewnymi i pokarmowymi;
  • badania czynnościowe układu oddechowego (spirometria, próba rozkurczowa);
  • pełna diagnostyka laboratoryjna – w tym: IgE całkowite, alergeny specyficzne, PROFILE ALERGICZNE;
  • inhalacje lecznicze (nebulizacje);
  • odczulanie (immunizacja) – poniżej szczegółowy opis.

Poradnia alergologiczna Wrocław lekarze specjaliści: lek. med. Łucja Wiciak

Doktor Łucja Wiciak w ramach poradni alergologicznej wykonuje również odczulanie:

Odczulanie jest jedną z metod leczenia alergii. Proponujemy ją pacjentom, którzy mają dużą ekspozycję na alergen, silnie reagują na kontakt z alergenem i u których leczenie farmakologiczne nie kontroluje objawów. Immunoterapia swoista, nazywana odczulaniem, polega na podawaniu droga iniekcyjną ( podskórnie) bądź podjęzykową odpowiednio przygotowanego alergenu.

Istotą tej metody jest wytworzenie tolerancji na podawany alergen a w związku z tym- zminimalizowania objawów w przypadku kontaktu z alergenem.

Jest to proces długotrwały, trwający 3 do 5 lat. W zależności od metody różna jest częstość wizyt i przyjmowania szczepionki.

W przypadku odczulania iniekcyjnego leczenie wstępne polega na budowaniu dawki i w tym okresie wizyty odbywają się w odstępach 7-14 dni. Po osiągnięciu maksymalnej dawki dla danej szczepionki, spotykamy się w odstępach 4-6 tyg.

Immunoterapia podjęzykowa wiąże się z codziennym przyjmowaniem szczepionki w postaci kropli lub tabletek we własnym zakresie. Pacjent przyjmuje pierwszą dawkę w gabinecie lekarskim a kolejne już w domu.

Immunoterapia swoista jest bardzo korzystną metodą terapeutyczną, poprawiającą komfort życia pacjenta, redukującą objawy alergii i stanowiącą profilaktykę rozwoju chorób, będących często konsekwencją uczulenia, jak astma oskrzelowa.

 

 

 

 

 

_____________________________________________
Alergolog Wrocław, Poradnia alergologiczna Wrocław, Poradnie alergologiczne Wrocław, Poradnia alergologiczna we Wrocławiu