A A A
baner

Badania RTG

Badanie radiologiczne (RTG) to popularne, nieinwazyjne, bezbolesne badanie, podczas którego prześwietla się daną część ciała Pacjenta promieniami rentgenowskimi (X). Badanie to wykorzystuje różnice w pochłanianiu (absorpcji) promieniowania rentgenowskiego przez poszczególne struktury ciała. Badania RTG mają szczególne zastosowanie w diagnostyce chorób płuc, serca i układu kostno-stawowego.

W naszym Centrum dysponujemy nowoczesnym, wysokiej klasy, cyfrowym aparatem rentgenowskim. Dzięki temu jakość wykonywanych badań i wygoda Pacjentów jest nieporównywalnie wyższa. Badania opisywane są przez lekarzy radiologów posiadających wieloletnie doświadczenie w diagnostyce obrazowej.

Wyniki badania RTG (zdjęcie i opis):

  • wynik w następny dzień roboczy
  • zdjęcia zapisane na płycie CD.

RTG nie jest obojętne dla zdrowia Pacjenta, dlatego ze względów bezpieczeństwa wykonywane jest wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego. Dotyczy to także świadczeń wykonywanych w trybie komercyjnym. Pacjent może uzyskać niezbędne skierowanie w trakcie kwalifikacji lekarskiej poprzedzającej badanie.

Specjalne przygotowanie do badania tylko przy badaniu odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Do pobrania>>> zgoda opiekuna na świadczenie usług medycznych (w obecności innej/upoważnionej/ osoby dorosłej)

Informacja o wpływie działalności ze źródłami promieniowania jonizującego

Badania RTG Wrocław

										

jamy brzusznej – projekcja dodatkowa
RTG skierowanie lekarskie

Na badanie RTG należy mieć skierowanie od lekarza.

W przypadku wizyt komercyjnych Pacjent może to skierowanie otrzymać podczas kwalifikacji u naszego specjalisty za dodatkową odpłatnością 15zł.