A A A
baner

Zabiegi

Oferujemy nowoczesne zabiegi okulistyczne wykonywane w komfortowych warunkach ambulatoryjnych. Konsultacje, leczenie i czynności operacyjne przeprowadzane są przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny – uznanych specjalistów chorób oczu. Centrum dysponuje nową salą zabiegową oraz wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym i zabiegowym pozwalającym osiągać doskonałe efekty w dziedzinie okulistyki.

Drobne zabiegi amubulatoryjne
  • płukanie dróg łzowych;
  • sondowanie dróg łzowych ;
  • usuwanie zmian spojówkowych, zmian powiekowych, gradówki, brodawki, rogu skórnego, cysty,  kępek żółtych

     

Zabieg w obrębie powiek

Przebieg operacji

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Technika i czas zabiegu każdorazowo zależy od rodzaju schorzenia. Celem operacji jest przywrócenie prawidłowej anatomii oraz funkcjonowania powiek. Zabieg wymaga założenia szwów, które usuwane są po 7 do 10 dni. Pacjent powinien liczyć się także z kilkugodzinną obecnością opatrunku uciskowego, który ma zmniejszyć obrzęk i krwawienie.

 

Zabieg w obrębie spojówek

Przebieg operacji

Technika mikroskopu operacyjnego i czas zabiegu dostosowywane są każdorazowo do rodzaju schorzenia. Zabieg – przeprowadzany w znieczuleniu - zwykle polega na wycięciu nieprawidłowych tkanek i założeniu rozpuszczalnych szwów. Finalnie zakładana jest maść a na powieki opatrunek. Remedium na nawracające skrzydliki jest przeszczep spojówki, pobieranej z tego samego lub drugiego oka. Zaaplikowanie maści i założenie opatrunku kończy procedurę zabiegu.