baner

Porady medyczne

ZDROWIE W CENTRUM - bezpłatny magazyn

Oddajemy w Państwa ręce poszczególne numery magazynu "Zdrowie w Centrum". W naszym Centrum wyznajemy zasadę, że to my jesteśmy dla naszych Pacjentów, a nie na odwrót, w związku z czym stworzyliśmy bezpłatne pismo, które z pewnością umili Państwu czas oczekiwania na wizytę u lekarza, a dodatkowo dostarczy wielu cennych porad. Teraz gazetka również w formie elektronicznej:

ZwC - nr 1
ZwC - nr 2
ZwC -nr 3

TESTY ALERGICZNE Z KRWI

Badania wskazują, że 25% naszego społeczeństwa to alergicy.

Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że i Ty należysz to tej grupy. 

WSZYSTKO O NADCIŚNIENIU TĘTNICZYM

Co to jest nadciśnienie tętnicze?

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą układu krążenia manifestującą się wartościami ciśnienia równymi  i wyższymi od 140/90 mm Hg. Należy do chorób cywilizacyjnych i dotyczy ok. 45% wszystkich mieszkańców Europy.

NADCIŚNIENIE TĘTNICZNIE A CHOROBY NEREK

W praktyce klinicznej obserwujemy, iż  znaczny odsetek pacjentów z chorobami nerek cierpi również na nadciśnienie tętnicze. Z drugiej strony wśród głównych przyczyn (obok cukrzycy i kłębuszkowego zapalenia nerek) prowadzących do przewlekłej choroby nerek (PChN) wymienia się nadciśnienie tętnicze.

ZAĆMA - ZŁODZIEJ WZROKU

W ostatnich latach zaćma uważana jest przez specjalistów za chorobę cywilizacyjną. Nie jest już chorobą jedynie osób starszych, często jej początki można zaobserwować u coraz młodszych osób, nawet tych po 40. roku życia. Jest to główna przyczyna ślepoty na świecie, rocznie dotkniętych tą chorobą jest około 17 milionów osób. Jedyną skuteczną metodą walki z zaćmą jest jej operacja. Dzięki nowoczesnej medycynie już w kilka minut można odzyskać prawidłową ostrość wzroku.